21 Temmuz 2011 Perşembe

maaş aldığınız hesaba dikkat edin

 Kredili hesap faizi , kredili mevduat hesabı, ekstre basım ücreti….
Devlet , çalışanların maaşlarının bankaya yatırılmasını şart koştu. Bankaların kurumsal kısımları ya şirket avına çıktı ya da şirketler banka avına çıktı. İkisinde de avlanan çalışan kişiler oluyor. Yaşadığım iki olayı sizlerle paylaşmak istiyorum ki sizler dikkatli olun diye.
2000 yılında maaşlarımızı bankaya yatırıyorlardı. Y BANKASINA.. Banka kartıyla her ayın beşinde çekiyorduk. Mesailerin yüzdesi akşam mesaileri için farklı hafta sonu mesaileri için farklı olması sebebiyle maaşımıza ne kadar etki ettiğini bilmiyorduk bu yüzden hesapta kaç para varsa çekiyorduk. Bizim yaptığımız hesapla şirketin yaptığı hesap birbirini tutmuyordu. Banka bizim onayımız olmadan hesaplara kredili mevduat eklemiş. O zamanın parasıyla 125 TL.  Bende bunu çekmişim.  Daha sonra şirket başka bir bankayla anlaşmış o bankanın para kartlarını verdi.G BANKASI  Bende eski maaş hesabında tek kuruş bırakmadım. ( Elim kırılsaydı da bıraksaydım )
Sonra başka bir firmada işe başladım. Yeni işe başladığım bu firma eski bankanın para kartıyla maaş ödemesi yapıyordu. Y BANKASINA  Aradan 7 yıl geçti. Bankadan maaşımı çekerken maaşımın 780TL eksik olduğunu gördüm. Şirket maaşımı tam yatırmış. Bankaya gittiğimde büyük bir sürprizle karşılaştım. Maaşımın yattığı bu banka 780TL’yi bloke etmiş. Derinlemesine araştırdığımda yolum  Karaköy’deki bir avukata düştü. Bankanın avukatı bana icra takibi başlatmış. 7 YIL BU Y BANKASINDAN MAAŞIMI ALDIM. BANKA BENİ ARAMIŞ BULAMAMIŞ. BULAMAYINCA DA İCRA TAKİBİ BAŞLATMIŞ . 7 YIL MAAŞINIZI BU BANKADAN ALIYORSUNUZ AMA NE HİKMETSE BU BANKA SİZİ ARIYOR AMA BULAMIYOR.!!!!!!!    125TL’yi 780TL olarak geri ödedim. Ben yemedim sen ye…
İkinci olay daha da enteresan..  Eşimin çalıştığı tekstil firması, maaşlarınız İ bankasına yatacak diye İ bankasından, daha sonra A bankasından ,daha da sonra G bankasından maaş ödemeleri için banka kartı çıkartıyor. Eşim maaşını sürekli İ bankasından çekiyor. Ama ne hikmetse G bankası her ay eşimin iş yerine aylık ekstre gönderiyor. Bir gün ekstreye baktım -30TL gözüküyor.Eşim çekmiştir diyerek MART 2011’  de yatırdım. Telefon bankacılığını aradık ve bu hesabın kapatılmasını istedik. Tamam dediler. İki gün sonra baktığımda bankamatik banka kartını bloke etti, kartı aldı. Tamam dedim hesap kapanmış ki bankamatik kartı vermedi. Haziran ayında eşim tekrar  G bankasından bir mektup getirdi. Açtım yine ekstre. 12TL eksi bakiye gözüküyor. Bankayı aradım en yakın G bankası şubesine gidin hesabı kapatmak için TALİMAT verin dedi. Eşim işyerinden izin aldı,en yakın G bankasına gittik. Bu hesabı kapatın dedik. Müşteri temsilcisi hesabın açıldığı şubeyi aradı onay aldı ve bize dönerek “ 22 TL’ yi yatırın “ dedi. Bu ne dedim. Hesap ( - ) bakiyede gözüküyor. Bunu kapatmazsanız hesabı kapatamayız dedi. O an düşündüm, insanların katil olması bi anlık kıvılcımla oluyormuş !

Eşime her ay ekstre gönderdiği için para kesen bu bankaya 52 TLödeme yaparak  ben YİYEMEDİM SEN YE dedim. Resimlerde dökümünü göreceksiniz..Ve tuhaf olan ne biliyormusunuz ?  Eşimin maaşını aldığı İ BANKASI hiç ekstre göndermedi. Lütfen dikkat edin. Maaşınızın yatırıldığı hesapta kredili mevduat var mı öğrenin. Varsa bu parayı çekmeyin. Kullanmadığınız hesabın ekstresi geliyorsa bilinki hesabınız her ay eksiye geçiyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

ÇALIŞANIN PENCERESİ

Emekli olup ta çalışmak isteyenler, hem emekli maaşlarını almak , hem de çalışmak isterler. Yani iki maaş almak her çalışanın hayali.Emekli olduktan sonra bulduğunuz işte , sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilirsiniz. Emekli maaşınızı tam alırsınız ama yeni maaşınızdan % 7.5 oranında sosyal güvenlik destek primi kesilir.

ALO 170

Psikolojik tacizle mücadeleye destek olma için,çalışma ve sosyal güvenlik iletişim merkezi bünyesinde 7 gün 24 saat hizmet vermek için kuruldu. Mobbing mağdurlarına hizmet veriyor. Mobbingin ne olduğu, bununla nasıl baş edileceği ve şikayette bulunulduğu zaman nasıl bir işlem yapılacağı konularında bilgi veriyor.

Blogroll

LAZIM OLUR

LAZIM OLUR

STAJ SİGORTASI BAŞLANGIÇ SAYILMAZ Staj sigortasında, kişileri emekli eden ( malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları ) primi ödenmediğinden “staj sigortası” emeklilik için başlangıç sayılmaz.

Adres kayıt sisteminde adresinizin kayıtlı olup olmadığını https://adres.nvi.gov.tr internet adresinden öğrenebilirsiniz.

Nüfus sureti belgesi muhtarlıklardan veya noterlerden verilmektedir. Nüfus müdürlüğünden yerleşim yeri belgesi ( ikametgah ) ve nüfus kayıt örneği belgesi ücretsiz olarak verilmektedir.

AKLINIZDA BULUNSUN

Karıncalar için ise en güvenli ve caydırıcı araç Limon’dur. Karıncaların geçtikleri yerlere küçük dilimler halinde limon koyun,limonu sevmeyenlerinde olduğunu göreceksiniz. Karıncaların bulunduğu yere yarım kesilmiş limonu bırakın , hele hele limon çürümeye başlayınca çevrede karıncaları arasanız da bulamayacaksınız. NOT EDİN Zamanla fırının içine sinmiş yemek kokuları sizi rahatsız ederse bunun kolayı var. Yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tavayı fırının orta yerine koyup fırını birkaç dakika çalıştırın. İstenmeyen kokuların kaybolduğunu göreceksiniz. Evde kullanmadığınız çaydanlıkların içine bir parça kesme şeker koyarsanız zamanla oluşacak hoş olmayan kokuları önlersiniz. Kızartma yaparken mutfağınızın kötü kokmasını istemiyorsanız ocağın bir gözünde bir tencerede sirkeli su kaynatın

Başa gelen çekilir Copyright © 2009 WoodMag is Designed by Ipietoon for Free Blogger Template