28 Ekim 2010 Perşembe

ssk okmeydanı randevu


Okmeydanı SSK eğitim ve araştırma hastanesinden randevu almak ve muayene olmak ! Hem çok kolay , hem çok zor. Bu kadar kalabalık bir sağlık kuruluşu olurmu, sağlıklı hizmet verilir mi ayrı bir konu. Poliklinik hizmetleri A ve B blokta veriliyor. Hastahane girişindeki Acil’in sağ tarafında B blok , girişten her iki yönden aşağı doğru indiğiniz zaman A bloka gidersiniz. Burası daha ferah ve geniş bir alana sahip. Sabah 07:30 ‘ dan sonra ertesi gün için randevu alıyorsunuz. Hem telefonla hem de internetten randevu almak mümkün.İnternetten randevuda , randevu saatini seçme şansınız var ama telefonla randevuda sistemin verdiği saate razı olacaksınız. Telefonla randevuda bölümlerin ve doktorların kodlarını da bilmeniz gerekiyor. Örneğin ; Dahiliye 10 , Cildiye 27 , Kulak burun boğaz 24 , Nöroloji 21 , Romatoloji 40 , Nefroloji 41 , Piskiyatri 36 , Cildiye 27 , Ağrı polikliniği 38 , Göğüs hastalıkları 34 , Meme hastalıkları 25 v.s. Telefonla randevu 0212 314 5 314 numaralı telefondan alınıyor.İnternetten randevuyu da http://www.okmeydani.gov.tr/ adresinden alabiliyoruz. Bu bölümde doktor ve saat seçme özgürlüğü olduğu için tercih ediyorum. Ayrıca direkt olarak randevu giriş sayfasını bu linkten açabilirsiniz. http://212.174.75.194/oim/login3m2.aspx


Randevu gününde , randevu saatinizden bir saat önce gidin. Gideceğiniz bölümün yanında bir bilgisayar masası ve etrafında bir veya iki bayan ( genellikle bayanlar olur ) görürsünüz. Kimliğinizi verdiğinizde size BARKOD verecek. Bölümün kapısında sıranızı bekliyorsunuz , gelince girip doktora muayene oluyorsunuz. Sonra doktorunuz reçete verdiyse barkod aldığınız yere reçetenizi kayıt ettiriyorsunuz. Kan tahlilide verse buraya kayıt yaptırıyorsunuz. Kan tahlili yaptıracaksanız , A blokta en alt kata iniyorsunuz sıraya girip kayıt oluyorsunuz. Burada size Tc no ile hasta kodu yazan bir barkod verilecek ya da doktorun size verdiği barkodların arkasına yapıştırılacak .Bununla tahlil sonuçlarını alacaksınız. Size buradan verilen barkod’ları alıp bir adım önünüzdeki bankodaki görevliye veriyorsunuz. Görevli barkod’ ları çeşitli tüplerin üzerine yapıştırıp size veriyor. Sol tarafınızda kan alma yeri var. Orada numaranızın gelmesini bekliyorsunuz. Bazen sıra numarasına göre bazen de “ elli ile yüz arasındakiler gelsin diyerek “ topluca içeri alıyorlar. Genellikle bir gün sonra , “ Laboratuar sonuçları” yazan yerlerden yazıcıdan çıktı olarak veriliyor.


Kimliğinizi vererek aldığınız barkod ile hangi bölüme gidecekseniz , orada da kayıt olacaksınız. Diyelim ki “dahiliye” ye gittiniz. Burada da masalar var , bazen arada bir küçük oda olur isim yazmadığı için göremezsiniz. Burada kayıt olacaksınız ki kapıların üzerinde ki ekranda isminiz ve numaranız çıksın. Şimdi ; Türkiye’de neyi doğru yapıyoruz ki bu sistem çalışsın desem, bana kızacaklar. Aslında çok güzel bir sistem. Hastanın ismi yazıyor ve arkasından gelecek üç kişinin de hazır olması için ismi yazıyor. Amma ve lakin bizde olmuyor. Ekran bilgisayarda bir süre çalıştırılıyor. Sonra bırakılıyor , kapının içinden sesleniyorlar. Duyman mümkün değil… Ayakta ya da oturan insanlar ekrana bakıp sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlar. Canı sıkılan kapını yanına gidip “ kaç numara girdi “ diye sorunca başlıyor bağırmaya. Benim numaram 67 nasıl 85 girer diye. Ekran tekrar düzeliyor ! Onun için siz siz olun kapının yanından ayrılmayın , hem bazı kendini bilmez saygısız uyanıklara engel olursunuz, hem de sıranızı takip edersiniz. Yoksa daha çoook bekleriniz sıranız gelsin diye….


01.08.2012 tarihinden itibaren OKMEYDANI SSK hastanesinden aşağıdaki bölümlerden randevu almak için online işlemler menüsünden " YANDAL " butonunu seçeceğiz.

1 yorum:

Cenk on 9 Aralık 2010 18:42 dedi ki...

Hastane maceranızı oldukça etkileyici anlatmışsınız. Ama insanları bu kadar da korkutmayın canım :) Hastane biraz kalabalık olabilir ama randevu almak o kadar da zor değil hatta bunla ilgili benimde blogum var bakarsınız.Randevu işlemlerini anlatıyorum dilerseniz daha kolay randevu alabilirsiniz.

Yorum Gönder

 

ÇALIŞANIN PENCERESİ

Emekli olup ta çalışmak isteyenler, hem emekli maaşlarını almak , hem de çalışmak isterler. Yani iki maaş almak her çalışanın hayali.Emekli olduktan sonra bulduğunuz işte , sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilirsiniz. Emekli maaşınızı tam alırsınız ama yeni maaşınızdan % 7.5 oranında sosyal güvenlik destek primi kesilir.

ALO 170

Psikolojik tacizle mücadeleye destek olma için,çalışma ve sosyal güvenlik iletişim merkezi bünyesinde 7 gün 24 saat hizmet vermek için kuruldu. Mobbing mağdurlarına hizmet veriyor. Mobbingin ne olduğu, bununla nasıl baş edileceği ve şikayette bulunulduğu zaman nasıl bir işlem yapılacağı konularında bilgi veriyor.

Blogroll

LAZIM OLUR

LAZIM OLUR

STAJ SİGORTASI BAŞLANGIÇ SAYILMAZ Staj sigortasında, kişileri emekli eden ( malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları ) primi ödenmediğinden “staj sigortası” emeklilik için başlangıç sayılmaz.

Adres kayıt sisteminde adresinizin kayıtlı olup olmadığını https://adres.nvi.gov.tr internet adresinden öğrenebilirsiniz.

Nüfus sureti belgesi muhtarlıklardan veya noterlerden verilmektedir. Nüfus müdürlüğünden yerleşim yeri belgesi ( ikametgah ) ve nüfus kayıt örneği belgesi ücretsiz olarak verilmektedir.

AKLINIZDA BULUNSUN

Karıncalar için ise en güvenli ve caydırıcı araç Limon’dur. Karıncaların geçtikleri yerlere küçük dilimler halinde limon koyun,limonu sevmeyenlerinde olduğunu göreceksiniz. Karıncaların bulunduğu yere yarım kesilmiş limonu bırakın , hele hele limon çürümeye başlayınca çevrede karıncaları arasanız da bulamayacaksınız. NOT EDİN Zamanla fırının içine sinmiş yemek kokuları sizi rahatsız ederse bunun kolayı var. Yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tavayı fırının orta yerine koyup fırını birkaç dakika çalıştırın. İstenmeyen kokuların kaybolduğunu göreceksiniz. Evde kullanmadığınız çaydanlıkların içine bir parça kesme şeker koyarsanız zamanla oluşacak hoş olmayan kokuları önlersiniz. Kızartma yaparken mutfağınızın kötü kokmasını istemiyorsanız ocağın bir gözünde bir tencerede sirkeli su kaynatın

Başa gelen çekilir Copyright © 2009 WoodMag is Designed by Ipietoon for Free Blogger Template