2 Ağustos 2009 Pazar

SİLİVRİ’YE HAVAALANI


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR TOPBAŞ SİLİVRİ’Yİ HAVAALANI YAPILACAK YERLER ARASINDA ÖN PLANA ÇIKARDI. ”SİLİVRİ , GAZİTEPE’DE ÜÇÜNCÜ BİR HAVAALANI ÖNGÖRÜLMEKTEDİR” DEDİ.

Silivri'ye yapılacak üçüncü havaalanı projesi İstanbul Çevre Düzeni Planı'nda yer alıyor. Plan dâhilinde geleceğin önemli çekim merkezlerinden biri olan Silivri'ye yapılacak yeni havaalanı hızlı tren, raylı sistem gibi ulaşım ağlarıyla beslenecek.


BU HABERLER KİMLERE YARIYOR. ELBETTEKİ EMLAKÇILARA YANİ ARSA VE ARAZİ SAHİPLERİNE.. YANİ KÖYLÜLERE , KÖYDE ARAZİSİ OLANLARA SON BİR YILDIR SİLİVRİDE NELER OLUYOR, ARSALAR ,TARLALAR NERELERDE DEĞER KAZANIYOR ?

İstanbul’a kurulacak üçüncü havalanı yeri olarak yeni imar planlarında Silivri’nin görünmesi, ilçeye bağlı köylere olan talebi arttırdı. Yeni çevre imar planında havalimanı için Silivri’nin öne çıkması; Gazitepe, Çanta, Alipaşa, Fenerköy, Gümüşyaka, Selimpaşa ve Akören’i öne çıkardı. Bu köylerden Akören’de halen imarlı arazilerin metrekare fiyatları 35 ila 90 lira arasında. Yani, bu köyde dönümü 35 ila 90 bin lira aralığında arazi bulmak mümkün.


Silivri’de Akören, Gazitepe, Kurfallı’da çiftlik evlerine müsait geniş araziler mevcut.Bunun dışında Seymen, Büyükkılıçlı ve Fenerköy’e yoğun rağbet var. Fenerköy’de fiyatların krize rağmen yükseldiği ifade ediliyor. Köyde, malikaneler, çiftlik evleri peşpeşe yapılıyor. Fenerköy’de arazilerin metrekaresine 30-60 lira isteniyor. Büyükkılıçlı ve Seymen’deki arazilerin fiyatı ise Fenerköy’e göre daha ekonomik. Seymen’deki arazilerin dönümü, 15-25 bin lira arasında değişiyor.


Çanta ise denize daha yakın olduğu için ilgi görüyor. Çanta lojistik sektörü için de geniş araziler sunuyor. Buradaki sanayi imarlı arsaların metrekare birim fiyatı 100 ila 250 lira arasında. Değirmenköy’ün de bir bölümü sanayi ve lojistik şirketlerinin çekim alanına girmiş durumda. Değirmenköy’e Teknopark planlaması da yapılıyor. Silivri'de havaaalanı söylentilerinin dolaştığı Kavaklı'daki fiyatların son bir yıl içindeki fiyat artışının ortalama yüzde 65 seviyesinde olurken, imarsız, tarla vasfındaki arazilerin metrekare fiyatının 45-55 YTL arasında, villa imarlı arsaların ortalama metrekare fiyatının 125 YTL, Yüksek katlı yapılaşma imarı olan yerlerde de ortalama metrekare fiyatlarının 250 YTL olduğu gözlenmektedir.

Hava alanının yanında 1/100 binlik plana göre Silivri’de “cep terminaller” kurulacak. Cep terminallerden biri Selimpaşa’da diğeri ise Alibey’de görünüyor. Ayrıca LOJİSTİK alan olarak “KAVAKLI ‘NIN “ öngörülmesi gözlerden kaçmıyor. Planda Silivri bölgesi için de gelişen teknolojilerin en üst düzeyde kullanılacağı hastaneler, üniversiteler, teknopark, fuar, rekreasyon ve spor alanları öngörülüyor. Bölgede toplu konut alanlarının da kontrollü olarak gelişmesi hedefleniyor.
2 yorum:

Adsız dedi ki...

ÇORLUDA HAVA ALANI VAR SANKİ ÇALIŞIYOR. SİLİVRİYE HAVAALANI OLSA NE OLUR RANTÇILARA GÜN DOĞAR

servis on 13 Temmuz 2012 09:29 dedi ki...

Kunk olarak sizi takip ediyoruz ve başarılarınızın devamını dileriz.

Yorum Gönder

 

ÇALIŞANIN PENCERESİ

Emekli olup ta çalışmak isteyenler, hem emekli maaşlarını almak , hem de çalışmak isterler. Yani iki maaş almak her çalışanın hayali.Emekli olduktan sonra bulduğunuz işte , sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilirsiniz. Emekli maaşınızı tam alırsınız ama yeni maaşınızdan % 7.5 oranında sosyal güvenlik destek primi kesilir.

ALO 170

Psikolojik tacizle mücadeleye destek olma için,çalışma ve sosyal güvenlik iletişim merkezi bünyesinde 7 gün 24 saat hizmet vermek için kuruldu. Mobbing mağdurlarına hizmet veriyor. Mobbingin ne olduğu, bununla nasıl baş edileceği ve şikayette bulunulduğu zaman nasıl bir işlem yapılacağı konularında bilgi veriyor.

Blogroll

LAZIM OLUR

LAZIM OLUR

STAJ SİGORTASI BAŞLANGIÇ SAYILMAZ Staj sigortasında, kişileri emekli eden ( malullük, yaşlılık ve ölüm sigortaları ) primi ödenmediğinden “staj sigortası” emeklilik için başlangıç sayılmaz.

Adres kayıt sisteminde adresinizin kayıtlı olup olmadığını https://adres.nvi.gov.tr internet adresinden öğrenebilirsiniz.

Nüfus sureti belgesi muhtarlıklardan veya noterlerden verilmektedir. Nüfus müdürlüğünden yerleşim yeri belgesi ( ikametgah ) ve nüfus kayıt örneği belgesi ücretsiz olarak verilmektedir.

AKLINIZDA BULUNSUN

Karıncalar için ise en güvenli ve caydırıcı araç Limon’dur. Karıncaların geçtikleri yerlere küçük dilimler halinde limon koyun,limonu sevmeyenlerinde olduğunu göreceksiniz. Karıncaların bulunduğu yere yarım kesilmiş limonu bırakın , hele hele limon çürümeye başlayınca çevrede karıncaları arasanız da bulamayacaksınız. NOT EDİN Zamanla fırının içine sinmiş yemek kokuları sizi rahatsız ederse bunun kolayı var. Yarısı sirke yarısı su ile doldurulmuş bir tavayı fırının orta yerine koyup fırını birkaç dakika çalıştırın. İstenmeyen kokuların kaybolduğunu göreceksiniz. Evde kullanmadığınız çaydanlıkların içine bir parça kesme şeker koyarsanız zamanla oluşacak hoş olmayan kokuları önlersiniz. Kızartma yaparken mutfağınızın kötü kokmasını istemiyorsanız ocağın bir gözünde bir tencerede sirkeli su kaynatın

Başa gelen çekilir Copyright © 2009 WoodMag is Designed by Ipietoon for Free Blogger Template